Expedice HP 2011


Rád bych nabídl k přečtení zápisky z nedávno uskutečněné expedice na pokraji Českého ráje, v blízkosti obce Branžež.

2/8/11

Vyrážíme. Měli jsme sice vyrazit až zítra, ale nezbytná povolení již máme, takže jenom dobalit poslední nezbytnosti – kinedryl, vosk na vlasy, sluchátka k telefonu; a mohu vyrazit. Musím ještě jet do Liberce – dokoupit zásoby a mám tam sraz spolu s polovinou naší skromné expedice.

~

Dnes je v plánu pouze dorazit do hlavního tábora, totiž do Nové vsi u Branžeže. V Liberci jsem nabral dva spolucestovatele a nakoupil zásoby. Vzal jsem si ponaučení z předchozích cest a nezapomněl jsem i na trochu toho alkoholu. Přeci jenom by mohla být zima a na tu není nic lepšího než postupné zahřívání zevnitř.

3/8/11

Tragédie obřích rozměrů. Včera večer jsme oslavovali setkání všech členů naší výpravy, připíjeli na její zdárný průběh a v průběhu těch oslav se ztratily mapy a plány naší expedice. Jelikož jich bylo obrovské množství, nikdo si je dopodrobna nepamatuje. Je to ztraceno… Stali jsme se jistě obětí konkurenčního týmu.

Když už tu ale jsme, vydáme se podívat aspoň na Drábské světničky. Když už tu jsme…

Výlet se vydařil. Sice jsem si při jednom velice těžkém výstupu poranil kotník, ale chodit mohu, tak to jistě nebude zlé. Přes původní propovídky spolucestovatelů ohledně bahnitého a lehce kopcovitého terénu, si myslím, že se pochod vydařil.

~

Kotník začíná napuchat.

~

Když nemáme plány, rozhodli jsme se věnovat zábavě. Budeme grilovat a opět hrát Kolo smrti. Kolo smrti je velice stará hra, kterou vymyslel Jack Sparrow, aby měl další důvod, proč pít svůj oblíbený rum. Kromě alkoholu k tomu totiž potřebujete jenom karty.

4/8/11

Nějaký konkurent v oblasti hledání pokladů po nás skutečně jde. Nejdříve zmizí plány a teď tohle. Někdo nám včera asi otrávil jídlo, které jsme grilovali. Jinak si neumím vysvětlit mé halucinace, které přišly po grilování, po hraní Kola smrti. Viděl jsem totiž nás všechny, jak pobíháme po okolí. Nazí. To by ovšem naše spořádaná skupina nikdy neudělala. Další důvod, proč podezřívám nějakého konkurenta z toho, že se nás chtěl zbavit, jsou i krevní podlitiny, které dnes po probuzení máme všichni na svých hrdlech.

~

Při cestě do místního občerstvovacího zařízení, jsme viděli obrovského hada, no skoro jako anakonda, i když ostatní tvrdili, že je to slepýš. Uhnout to nechtělo, museli to odstrčit klackem. A po cestě zpátky jsme zmokli.

~

Další grilování. Dávám pozor, jak co chutná. Jed bych jistě poznal.

~

Kotník začíná silně připomínat tenisák.

~

Jack Sparrow by z nás měl radost – pijeme jak Dáni, totiž piráti. Rum sice už došel, ale máme místo něj tequilu. Večer se ještě chystáme na promítání dokumentárního filmu o životě na venkově v období druhé světové války.

5/8/11

O tom filmu se mi zdálo. Jmenovalo se to Ti druzí a byl to ten nejděsivější dokument, jaký jsem kdy viděl. Dnešek se ponese v znamení úklidu. Za těch několik dní, co jsme tu byli, se vzhled naší chaty změnil v pirátské doupě.

~

Z naší původní skupiny už jsme, bohužel, zbyli jenom tři. Jedem se večer podívat na Jackova bráchu, kapitána Morgana.

6/8/11

Další zranění – jediná příslušnice jemného pohlaví v naší skupině si při rituálním tanci pro bohyni moří, ukopla malíček, který nyní vypadá jako přidušený Šmoula.

Toliko asi k vlastnímu průběhu. Bylo to několik skutečně perfektních dní a všem zúčastněným děkuji a doufám, že to co nejdříve zopakujeme. „Dóst hustý!“

Trochu jiný pohled na Expedici HP – Broyage – Srpnové pobláznění (část prvá). Možná trochu reálnější…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *