Expedice Mastodont 2011

Nenechali jsme se odradit „neúspěchem“, ve výsledku to totiž byl sakra úspěch, předchozí výpravy a vypravili jsme se lovit mastodonty.

8/8/11

Je to sotva 24 hodin, co jsem se dozvěděl, že v Hamru na jezeře někdo spatřil údajně vyhublého mastodonta, tvora podobného slonů, který už má být vymřelý. To musíme prozkoumat. Svolala se liberecká část Expedice HP, přibrali jsme dva další členy a zahájili Expedici Mastodont 2011.

Abychom byli mobilní a mohli náš tábor v případě potřeby přesouvat, vydáváme se ve dvou autech a s karavanem. Ubytováni budeme mezi civilisty v autokempu.

~

Do Hamru je to samá zatáčka. Ještě chvilku a budu zvracet. Kinedryl mi ostatní moc rychle zabalili do karavanu a já už se k němu nedostal.

~

Vidím ceduli Hamr na jezeře. No ještěže tak. Ještě chvilku a někdo by musel čistit potahy.

~

Rozdělává se karavan. Fandím ostatním a věřím v jejich schopnosti.

Abych se nenudil, tak jsem dostal za úkol složit gril, prý jinak nebude nic k večeři, tak ať se snažím. Copak o to, to já se snažit budu…

~

Auta obě odjela, takže pokud budeme potřebovat přesunout se s karavanem, jsme v háji.

~

Jsem jako prase, ale gril stojí!

~

Sprchy jsou na dvacky. Nepíší ale, jak dlouho teče voda. Tuším, že se sprchami ještě bude sranda.

~

Grilujeme, maso chutná zvláštně…

9/8/11

Já to tušil! Už od Branžeže po nás někdo jde. Chtěli jsme splynout s davem a grilovali jsme. V nestřeženém okamžiku nám někdo do toho jídla zase přidal nějaký halucinogen, jinak si nedovedu vysvětlit naked run (To je anglicky, víte?) a společnou sprchu celé naší pětičlenné výpravy. Možná jsme chtěli ušetřit? Ne, byla to určitě halucinace.

~

Abychom věděli, v jakém terénu se chystáme zkoumat, je nutno ho řádně prozkoumat. Nejlépe ze vzduchu. A jelikož tu nic lepšího není, jdeme zkoumat z řetízkáče.

~

Nemohu říct, že bychom z řetízkáče nic neviděli. Já osobně v jednu chvíli viděl všechny svatý.

~

Krmili jsme labutě, které jsou na jezeře, a pak jsme se rozhodli prozkoumat břeh, kde jsme čekali stopy mastodontů. Je to největší vodní plocha široko daleko, z východu obklopena nepřístupným terénem a bažinami, takže ideální napajedlo.

~

Stopy jsme nenašli, za to bažinu jsme vymetli snad každou.

~

Opět grilujeme, dnes ovšem maso pečlivě hlídáme.

10/8/11

Je přesně 4:31 a my jsme právě slyšeli mastodonty! Vyšli jsme si na pozdní večerní/brzkou ranní procházku a pomalu jsme mířili k hranicím kempu, když v tom jsme je uslyšeli. Kolem nás prohnalo stádo námi hledaných chobotnatců. Bohužel se nám nepodařilo nám je dohnat.

~

Zítra se chystáme na průzkum jezera, proto nabíráme síly. Stále v nás panuje vzrušení z nočního setkání…

11/8/11

Zrada! To jezero, nad kterým Hamr je, je ve skutečnosti rybník! To je klamavá reklama… Jsem zklamán. Myslím, že v rybníce žádné ostatky nenajdeme…

~

Půjčili jsme si lodičku a projeli jsme rybník křížem krážem. Po ostatcích ani stopy. Za to jsme při focení nebe narazili na UFO, viz následující fotografie.

12/8/11

Další neúspěšně úspěšná expedice je za námi. Mastodonty jsme neviděli, ale víme, že žijí. Slyšeli jsme je. Jistě se sem ještě vrátíme a naše pátrání bude ještě intenzivnější než to, které dnes uzavíráme…

Tolik ze zápisků jednoho z účastníků Expedice Mastodont 2011, z Hamru na jezeře, totiž na rybníce!

Kompletní fotodokumentace: Expedice Mastodont 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *