Zhangjiajie National Forest Park, part I.

Zavazadla nedorazila. To několikeré překládání si o to vyloženě říkalo. Naštěstí máme v příručních zavazadlech zabaleno na čtyři dny dopředu, takže si zavazadla vyzvedneme, až poletíme z tohohle letiště za 4 dny do Xianu. A ještě ušetříme za úschovnu, kam jsme ty kufry stejně chtěli dát.

Před několika lety vyhlášeno jako nejlepší letiště na světě v kategorii 15-20 mil. odbavených cestujících za rok. Také první letiště v Západní Číně s přímým spojením se Západem.
Letiště v Chongqingu

Po setkání s čínskou byrokracií, kdy z každého papíru, který vyplnili, si udělali ještě dvě kopie, jsme šli čekat na odbavení na pětačtyřicetiminutový let se Sechuan airlines do Zhangjiajie.

Let do Zhangjiajie byl vtipný. Letušky začaly rozdávat jídlo a pití ještě než jsme vzlétli, když kapitán ohlásil, že poletíme, s vozíčky zajely, jakmile přestal svítit symbol připoutání, honem zase s vozíčky vyjely a začaly znova rozdávat a než jsem to stihnul sníst, už mi říkaly, že si mám dát stoleček nahoru, že budeme přistávat. Prostě fofr.

Na letišti v Zhangjiajie na nás čekal majitel hotelu a odvezl nás do hotelu, který byl kousek od vstupu do národního parku, který máme v plánu zítra navštívit. Podívali jsme se do něj už dnes. A zjistili jsme, že moc bělochů tu člověk nepotká. My jsme jich potkali jen pár. Přesněji dva páry. Číňani a hlavně Číňanky ale umí ocenit, když jsou nějací přítomni. Chtějí se s nimi vyfotit…

Zhangjiajie National Forest Park
Zhangjiajie National Forest Park

Krásu parku nejlépe popíšou fotky. Galerie: Zhangjiajie National Forest Park, part I.

en → cs
příručních
en → cs
JSME

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *